Z Wielką Radością informujemy o niesamowitych sukcesach naszych Kolegów w wędkarstwie spławikowym.

 

W zawodach z cyklu Grand Prix Polski rozegranych w dniach 9-11.06.2017 r. Spławikowy Puchar Częstochowy 2017, których organizatorem był Zarząd Okręgu PZW w Częstochowie w kategorii Kadetów U-15 szóste miejsce zajął Tymoteusz Plaskota.

W kategorii Juniorów U-20 I miejsce zajął Jakub Derlaga, a Patryk Miszczyk uplasował się na 5 miejscu.

 

Na chwilę obecną liderem klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski w kategorii Juniorów U-20 jest Jakub Derlaga.

 

W dniach 23-25 czerwca 2017 r. rozegrane zostały Spławikowe Mistrzostwa Polski Młodzieży U-25 Kluczbork, których organizatorem był Zarząd Okręgu PZW w Opolu.

Pierwsze miejsce i tym samym Mistrzem Polski Młodzieży U-25 został Bartłomiej Okoń, a Jakub Derlaga stanął na podium jako II Wicemistrz Polski.

 

         Tydzień później w dniach 30 czerwca-2 lipca 2017 r. rozegrane zostały Spławikowe Mistrzostwa Polski Kadetów U-15 i Juniorów U-20 Częstochowa, Zb. Wodociągów, których organizatorem był Zarząd Okręgu PZW w Częstochowie.

 

W kategorii Kadetów U-15 Mistrzem Polski został Tymoteusz Plaskota (3 punkty sektorowe i największa w zawodach waga ryb - 3075g).

W kategorii Juniorów U-20 pomimo osiągnięcia największej wagi złowionych ryb (6080g i 3 punktów sektorowych) I Wicemistrzem Polski został Jakub Derlaga, a Patryk Miszczyk zajął 5 miejsce.

 

DZIĘKUJEMY ZA REPREZENTOWANIE NASZEGO OKRĘGU I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW MAJĄC NADZIEJĘ NA WYSOKIE MIEJSCA NA ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ MISTRZOSTWACH ŚWIATA W IRLANDII.

MP U 25MP U 25 IIMP U 20 Jakub Derlaga