Połaniecką tradycją stało się już organizowanie przez Koło PZW nr 32 przy GDF SUEZ Energia Polska S.A. w Połańcu, Rodzinnego Pikniku Wędkarskiego „3xR" z okazji Dnia Dziecka na zalewie „Zrębin" przy rzece Wschodnia. Nie inaczej było w sobotę 31 maja. Piękny, słoneczny dzień zachęcił do udziału mnóstwo rodzin, które przybyły, aby bawić się z Nami podczas zawodów na „żywej rybie" stanowiących główna atrakcję rodzinnego Pikniku. Po dokonaniu zapisów drużyn okazało się, iż padł rekord – 54 drużyny !!! Również z Nami w rodzinnym wędkowaniu uczestniczyli połanieccy radni, nauczyciele, prezesi firm, przedstawiciele służb mundurowych, mieszkańcy gminy.

Następnie rozlosowano stanowiska i drużyny mogły wejść na stanowiska. Przygotowanie zanęt przez „moczykijów" i sędzia daje sygnał do wędkowania. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali opiekunowie i członkowie Naszego Koła.
W trakcie wędkowania odbywało się wręczenie nagród dla uczestników konkursu plastycznego „Czysta woda – zdrowa ryba", gdzie wpłynęło aż 76 prac konkursowych w trzech kategoriach wiekowych. Wszystkie dzieci, które brały udział otrzymały atrakcyjne nagrody w postaci tabletów, klocków lego, sprzętu sportowego i turystycznego oraz zabawek.
Również bardzo dużym zainteresowaniem – 59 zawodników – ciszył się „suchy basen", gdzie najmłodsze dzieci do lat 7 próbowały swych sił w wędkowaniu na czas. Emocji nie brakowało wśród najmłodszych adeptów wędkarstwa. Na koniec sędzia przekazał łowiącym maluchom o wygranych i otrzymaniu przez wszystkich nagród rzeczowych.
Czas wędkowania dobiegł końca i wszyscy usłyszeli ostatnią komendę „koniec zawodów". Komisja sędziowska przystąpiła do ważenia złowionych ryb na stanowiskach drużyn, które wróciły z powrotem do wody. Po zważeniu złowionych ryb nastąpiło ogłoszenie ostatecznych wyników. Warto nadmienić iż każde dziecko uczestniczące w Pikniku otrzymało wartościowe nagrody rzeczowe.
Organizatorzy zadbali także o aprowizację wszystkich przybyłych na Piknik, a więc dzieci oraz ich rodziców i opiekunów serwując kiełbaskę z grilla oraz słodkie przekąski i napoje.
Na zakończenie przygotowaliśmy atrakcje w postaci pływaniem skuterem wodnym oraz łodzią po akwenie. Najbardziej cieszył się powodzeniem wśród dzieci samochód specjalnie skonstruowany do pokazu driftu.
Oprócz pomysłodawców i bezpośredniego organizatora kolejnego już Rodzinnego Pikniku Wędkarskiego „3xR" Rodzina, Relax, Ryby – Koła PZW nr 32 przy GDF SUEZ Energia Polska S.A. do jego urzeczywistnienia przyczynili się sponsorzy, w tym:
- GDF SUEZ Energia Polska S.A.
- Międzyzakładowy Związek Zawodowy przy Elektrowni Połaniec
- Międzyzakładowa Organizacja Związkowa „ENERGETYK"
- Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „SOLIDARNOŚĆ"
- ELPOLOGISTYKA Sp. z o.o.
- ELPOSERWIS Sp. z o.o.
- EKO-BIOMASA S.A.
- ENREM Połaniec
- POLPRZEM Połaniec
- ELPOLAB Sp. z o.o.
- EL-POŻ Sp. z o.o.
- Bank Spółdzielczy w Połańcu
- MATMONT Połaniec
- ZTE Połaniec
- Biuro Usługowo – Doradcze „PRAKTYK" Marek Rodenko
- Świętokrzyska Fabryka Okien i Drzwi „KASTEL"
- BASENY MINERALNE w Solcu Zdroju
- EKOPOL-Ż Sp. z o.o.
- „RASTER" – Grzegorz Kozioł
- Tartak „VARMIL" Rytwiany
- Nadleśnictwo Staszów
- Sklep „KORECZEK" s.c. – T.W. Ratusznik
- Zakład Produkcji Wędlin – Kazimierz Zaliński
- CZAJEN Mielec
- Producent zniczy „DAV-POL" – David Ryński
- Piekarnia „ROŻEK" – Dorota Ryjo
- Zakład Remontowo-Budowlany – Jarosław Mazur
- Sklep „MAJSTEREK" – Łukasz Maj
- Sklep motoryzacyjny „TOMCAR" – Tomasz Brzostowicz
- Sklep „RELAX" – Maria Ścisłowska
- Zajazd „POD DĘBAMI" w Zawidzy
- ZIDMA-TRANS – Zbigniew Wiącek
- Zielona Pracownia – Patrycja Ścisowska
- Księgarnia „ATENA"
- Bartłomiej Stachura
- Wiesław Legawiec
- Państwowa Straż Pożarna Komenda Powiatowa w Staszowie
- Okręg PZW Tarnobrzeg

Wszystkim sponsorom i fundatorom nagród w imieniu szczęśliwych dzieci serdecznie dziękujemy.
Zapraszamy już dziś na przyszłoroczny, III Rodzinny Piknik Wędkarski „3xR" – Rodzina, Relax, Ryby z okazji „Dnia Dziecka 2015".

  • DSC_0009
  • DSC_0050
  • DSC_0086
  • DSC_0098
  • DSC_0102
  • DSC_0117
  • DSC_0122