Dnia 10 czerwca 2017 roku na Zalewie Szymanowice k/ Klimontowa rozegrane zostaną zawody wędkarskie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Sandomierskiego dla dzieci i młodzieży Powiatu Sandomierskiego w kategorii: szkoła podstawowa i gimnazjum.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej corocznej imprezie.

Zgłoszenia telefoniczne pod nr telefonu 693 998 861 przyjmowane są do dnia 7 czerwca 2017 r.

Zbiórka zawodników do godziny 8:00 na parkingu przy Zaporze (koniec Zalewu).

Połaniecką tradycją stało się już organizowanie przez Koło PZW nr 32 przy GDF SUEZ Energia Polska S.A. w Połańcu, Rodzinnego Pikniku Wędkarskiego „3xR" z okazji Dnia Dziecka na zalewie „Zrębin" przy rzece Wschodnia. Nie inaczej było w sobotę 31 maja. Piękny, słoneczny dzień zachęcił do udziału mnóstwo rodzin, które przybyły, aby bawić się z Nami podczas zawodów na „żywej rybie" stanowiących główna atrakcję rodzinnego Pikniku. Po dokonaniu zapisów drużyn okazało się, iż padł rekord – 54 drużyny !!! Również z Nami w rodzinnym wędkowaniu uczestniczyli połanieccy radni, nauczyciele, prezesi firm, przedstawiciele służb mundurowych, mieszkańcy gminy.

Koło Nr 33 ma zaszyt zaprosić dzieci na zawody wędkarskie z Okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, które odbędą się 4 czerwca.

Szczegóły poniżej na załączonym plakacie.

W dniu 31 maja 2014 r. Zarząd Koła nr 1 w Sandomierzu zorganizował ja co roku spotkanie wędkarskie z okazji Dnia Dziecka na bulwarze im. J. Piłsudskiego. Na Wspólne świętowanie stawiło się 47 Dzieci w różnym wieku wraz z rodzicami lub opiekunami.
Z wędkowaniem zmagało się 22 dzieci. Pozostałe dzieci brały udział w zabawach i konkursach, które zorganizowały P. Ewa i Jacek Wudzowie.
Wyniki w wędkowaniu nie miały większego znaczenia-liczył się sam udział w imprezie i wspaniała zabawa.
Końcowym elementem imprezy wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali nagrody rzeczowe ,paczki ze słodyczami
oraz wzięli udział w pieczeniu- grillowaniu kiełbasek.

Przy pięknej słonecznej pogodzie, odbyły się organizowane każdego roku zawody wędkarskie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Imprezę objął patronatem Burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski, który zaszczycił uczestników osobistym przybyciem i wręczeniem wszystkim uczestnikom upominków i słodyczy ufundowanych przez licznych sponsorów którymi byli: Urząd Miasta Sandomierza, Okręg PZW w Tarnobrzegu, Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego "Sandomierz", Sklep Wędkarski "Lozko Fishing-Trabucco", Pizzeria "Alternatywa", Lodziarnia Roberta Kalinki "Na małym rynku", oraz oczywiście nasze koło wędkarskie.

Tradycyjnie, jak co roku, Koło Nr 13 ,,ENERGETYK'' w Stalowej Woli zorganizowało zawody wędkarskie dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Zawody odbyły się w dniu 31.05.2014 r. na terenie zbiornika ,, technicznego" i wzięło w nich udział 83 dzieci. Wszyscy startujący otrzymali paczki ze słodyczami oraz nagrody rzeczowe.

Po zakończeniu zawodów dzieci i opiekunowie zostali poczęstowani kiełbaską z grilla.

W dniu 30 maja na „Zalewie” w Nowej Dębie Polski Związek Wędkarski – Koło PZW nr 12 w Nowej Dębie oraz Stowarzyszenie „Lasowiacka Grupa Działania” zorganizowały w tym roku już 25 zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Na uroczystym otwarciu zawodów obecni byli – skarbnik Zarządu Okręgu PZW w Tarnobrzegu kolega Janusz Tebin oraz dyrektor Biura Zarządu Okręgu kolega Sławomir Figacz.
W zawodach ogółem startowało 59 zawodników dzielnie wspieranych przez rodziców i opiekunów.

Jak co roku Nasze koło zorganizowało z okazji Dnia Dziecka zawody wędkarskie. Zostały sfinansowane oprócz Okręgu z funduszu Gminy Obrazów 350 zł oraz firmy ProCam 500 zł.
Były to drugie zawody z cyklu pięciu zaplanowanych dla młodzieży Koła nr 53 w Zdanowie.

Ryszard Winiarski