Informujemy, że propozycje zmian do regulaminów wędkowania na 2026 rok można wnosić do Biura Zarządu Okręgu wyłącznie poprzez Zarządy Kół w formie uchwały do dnia 31 sierpnia 2025 r.

 

 

 

Przypominamy, iż termin składania wniosków o nadanie odznaczeń upływa z dniem 31 stycznia 2025 r.

Wnioski należy składać do Biura Z.O. PZW w Tarnobrzegu, obowiązkowo w formacie A-5.

W załączeniu wniosek.

Również do końca stycznia 2025 r. należy złożyć terminarze zawodów Kół/Klubów.

Załączniki:
Pobierz plik (wniosek-nadania-odznaki-format-a5.doc)wniosek-nadania-odznaki-format-a5.doc
Rozmiar: 39 kB

 

Okręg PZW w Tarnobrzegu informuje, iż w dniu 4 stycznia 2025 r.

w sali OSP w Baranowie Sandomierskim od godz. 16:00

będzie możliwość opłacenia składek członkowskich na 2025 rok.

 

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Tarnobrzegu informuje, że na zlecenie Zarządu Głównego PZW

organizuje w dniach 30 maja - 01 czerwca 2025 r. Ogólnopolskie Zawody Feederowe zaliczane do klasyfikacji Grand Prix Polski 2025

"Puchar POLANDFISHING" na Zalewie w Wilczej Woli.

Link do formularza zgłoszeń:

 https://forms.gle/4uQzhgUBhTTA1M3a7

W załączeniu komunikat nr 1 oraz oświadczenia o stanie zdrowia i RODO.

 

 

 

W związku z rezygnacją  z pełnionych funkcji Prezesa i Skarbnika Koła Nr 25 w Połańcu w celu zapewnienia członkom Koła

możliwości wnoszenia składek członkowskich Zarząd Okręgu PZW w Tarnobrzegu w dniu 7 grudnia 2024 r.

podjął uchwałę o zorganizowaniu punktu przyjęć składek członkowskich.

Przyjmowanie składek odbywać się będzie w Urzędzie Miasta i Gminy Połaniec - sala nr 129

w każdy piątek począwszy od 27 grudnia 2024 r. w godz. od 15:00 do 17:00,

natomiast kolejne piątki już w 2025 r. w godzinach od 16:00 - 18:00.

ZAPRASZAMY

 

Dnia 14 i 21stycznia 2025 r. przedstawiciele Okręgu PZW w Tarnobrzegu czynnie uczestniczyli w konsultacjach społecznych projektów Planów Utrzymania Wód.

 

Pierwsze spotkanie miało miejsce w Sandomierskim Centrum Kultury (RZGW Rzeszów), a drugie w Rzeszowskim Domu Kultury (RZGW Rzeszów).

 

W wydarzeniach tych wzięli udział przedstawiciele PGW Wody Polskie między innymi Zastępca Dyrektora Departamentu Ochrony przed Powodzią i Suszą KZGW – Pani Anna Mączka, Dyrektor RZGW w Rzeszowie – Pani Anna Sowa, Zastępca Dyrektora RZGW w Rzeszowie ds. Ochrony Przed Powodzią i Suszą – Pan Krzysztof Gwizdak, Zastępca Dyrektora RZGW w Krakowie ds. Ochrony Przed Powodzią i Suszą - Radosław Radoń oraz przedstawiciele lokalnych władz.

 

Cyt. za PGW Wody Polskie:

„Konsultacje społeczne pełnią kluczową rolę w planowaniu działań na rzecz ochrony naszych wód. Spotkania były okazją do zapoznania się z tematyką przyszłości gospodarki wodnej.

 

Plany utrzymania wód (PUW) są dokumentami planistycznymi w gospodarce wodnej. Pełnią one kilka istotnych funkcji, m.in. przedstawiają planowane do realizacji działania utrzymaniowe, identyfikują odcinki wód, w obrębie których występują zagrożenia dla swobodnego przepływu wód oraz spływu lodów, z rozróżnieniem rodzajów zagrożeń. Ponadto plany zawierają wykaz budowli regulacyjnych i urządzeń wodnych o istotnym znaczeniu dla zarządzania wodami. PUW opracowuje się zgodnie z zapisami art. 327 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (t.j. Dz.U. 2024 poz. 1087 ze zm.).

 

Podstawą merytoryczną opracowania aktualnych projektów Planów utrzymania wód są potrzeby realizacji prac utrzymaniowych. Działania te zostały uszczegółowione oraz poddane analizom, w tym pod kątem zgodności z warunkami środowiskowymi. Plany utrzymania wód są strategicznym dokumentem. Wskazane są w nim odcinki cieków, które są zagrożone przez różnorodne czynniki.


Na etapie tworzenia dokumentów poddawanym konsultacjom uwzględniono potrzeby z zakresu ochrony przeciwpowodziowej oraz konieczność osiągnięcia celów środowiskowych. 

 

Warto podkreślić, że celem strategicznej oceny oddziaływania na środowisko, w ramach której opracowuje się prognozę oddziaływania na środowisko, jest m.in. przeanalizowanie, w jaki sposób i w jakim stopniu realizacja ustaleń projektowanego dokumentu może powodować negatywne lub pozytywne skutki w środowisku.

 

W odpowiedzi na liczne pytania uczestnikom spotkania wyjaśniono , że przewidziane w PUW działania będą realizowane tylko i wyłącznie w przypadku zaistnienia takiej potrzeby. Przykładowo, Wody Polskie wycinkę drzew realizują jedynie w przypadku, jeżeli stanowią one faktyczne zagrożenie dla infrastruktury drogowej, teletechnicznej, energetycznej lub budynków mieszkalnych.

 

Przypominamy, że konsultacje trwają  do 31 stycznia 2025 r.

 

Do tego dnia można zgłaszać uwagi wypełniając Formularz zgłaszania uwag i wniosków do projektów Planów utrzymania wód oraz sporządzonych dla tych dokumentów Prognoz oddziaływania na środowisko w ramach prowadzonych konsultacji społecznych na stronie:

https://puw.webankieta.pl/?lang=pl

 

Można posiłkować się projektami lub prognozami:

https://www.gov.pl/web/wody-polskie/plany-utrzymania-wod

 

Zapraszamy do czynnego udziału w konsultacjach.

 

Okręg PZW w Tarnobrzegu DZIĘKUJE wszystkim za oddane głosy na projekt w Tarnobrzeskim Budżecie Obywatelskim.

Dzięki WASZYM głosom projekt przeszedł, a altana rekreacyjno-edukacyjna przy Stawach Zwierzyniec stanie się faktem.

 

Podkategorie